Радионице и предавања о примарној селекцији отпада

Као једна од активности која је предвиђена Програмом Еко-школе  је организовање предавања и радионице о примарној селекцији отпада за ученике нижих разреда основне школе.

У периоду од 02.03.-06.03.2015. године је, у оквиру часа одељењског старешине, за ђаке млађег узраста одржано предавање о отпаду и начинима селектирања отпада у школи и у кући. Предавање и радионице је реализовала професорка билогије Зорица Милосављевић која је уједно  и координаторка Еко-школе и руководилац еколошке секције.

Циљ предавања је да се деца оспособе да правилно управљају отпадом, да раздвајајући га  на суви и мокри, како у школи, тако и код кућа,  олакшају процес сакупљања отпада у читавој општини чиме би се повећала количина селектираног отпада, а смањила количина мешовитог отпада у контејнерима.